atgal į sąrašą

IEŠKOME MENIŠKŲ ŽMONIŲ PIEŠTI DAINAS IŠ MOČIUTĖS SKRYNIOS

TURI MENININKO GYSLELĘ IR MOKI GRAŽIAI PIEŠTI?

MOKI TEPTUKU PERTEIKTI SAVO JAUSMUS IR POJŪČIUS?

 NORĖTUM ĮAMŽINTI SAVO PIEŠINIUS KNYGOJE?

ESI VILNIAUS RAJONO GYVENTOJAS?

ŠIS KVIETIMAS KAIP TIK TAU!

 

 

 

Š. m. rugpjūčio 24 dieną Vilniaus rajono Bareikiškių k. Vladislavo Sirokomlės muziejuje vyks vienas iš projekto  „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ Nr. ENI-LLB-1-108 (toliau – projektas) renginių  – pleneras „Dainos iš močiutės skrynios“.

Renginio organizatorius – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyrius ir Vladislavo Sirokomlės muziejus.

Renginio „Dainos iš močiutės skrynios“ tikslas – populiarinti liaudės dainas panaudojant netradicinį būdą – tapybą.

Renginio metu jo dalyviams bus pristatytos senos Vilniaus krašte įrašytos liaudies dainos, kurių  besiklausantys dalyviai perkels savo pojūčius ant molberto. Vėliau šios dainos bus išleistos dainyno pavidalu, o atrinkti renginio „Dainos iš močiutės skrynios“ dalyvių piešiniai bus panaudoti dainyno iliustravimui. Atrinktos iliustracijos pateks į tapybos darbų parodą ir parengto dainyno prezentaciją, vyksiančią š. m. rugsėjo mėnesį.

Renginio vieta: Vladislavo Sirokomlės muziejus, V. Sirokomlės g. 5, Bareikiškės 13176

Data ir laikas laikas: 2019 m. rugpjūčio 24 d., pradžia 10:00; renginio trukmė iki 7 valandų su pietumis

Dalyviai: įvairaus amžiaus meninius tapytojo sugebėjimus turintys Vilniaus rajono gyventojai, suprantantys baltarusių, rusų ir lenkų kalbą. Kiekvienas dalyvis turi turėti išmanųjį telefoną su internetu ir ausinėmis.

Renginio organizatorius užtikrina reikalingus tapybai įrankius ir reikmenis.

 

Preliminari renginio programa:

9:40 – 10:00 registracija

10:00 – 10:20 dalyvių pasveikinimas, instruktažas

10:20 – 11:00 paskaita apie Vilniaus krašto liaudies dainas

11:10 – 13:00 dainų klausymas, tapymas

13:00 – 14:00 pietūs (užtikrina renginio organizatorius)

14:00 – 17:00 darbų aptarimas, tapymas

Dalyvių registracija vykdoma el. paštu dorota.levko@vrsa.lt iki š. m. rugpjūčio 16 d.

Registracijos metu prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, amžių, telefono numerį, trumpai parašyti, kodėl norite dalyvauti renginyje ir atsiųsti kelių savo darbų nuotraukas. Registracijos partvirtinimą gausite el. paštu.

Registruodamiesi į renginį patvirtinate, kad sutinkate, jog Jūsų piešinys būtų panaudotas dainyno iliustravimui.

 

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“, Nr. ENI-LLB-1-108, (toliau – projektas) įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Projektas orientuotas į nematerialaus kultūros paveldo, kuris apima tradicijas, tradicinius amatus, įgūdžius, folklorą, puoselėjimą ir išsaugojimą. Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos organizacijos susitelkė bendrai kultūrinei veiklai, iš pirmo žvilgsnio dažnai nematomų vietinio kultūros paveldo vertybių atradimui ir sklaidai.

Partneriai: pareiškėjas – Žiemgalės planavimo regionas (Latvijos Respublika); Polocko rajono vykdomojo komiteto Švietimo, sporto ir turizmo skyrius (Baltarusijos Respublika); Vilniaus rajono savivaldybės administracija (Lietuvos Respublika); Neretos savivaldybė (Latvijos Respublika); Jekabpilio miesto savivaldybė (Latvijos Respublika); Rokiškio krašto muziejus (Lietuvos Respublika).Pleneras skelbimas

Kontaktai

Vladislavo Sirokomlės muziejus

Nuotraukos