atgal į sąrašą

EUROPOS PARKAS

Ar žinote, kad Lietuva – Europos centras? Jį ženklina netoli Vilniaus įkurtas Europos parkas. Smalsuoliai ne tik iš visos Europos, bet ir iš viso pasaulio traukia į parką norėdami pamatyti nepaprastus, įspūdingo masto meno kūrinius ir įdomias ekspozicijas, patenkančias net į Gineso rekordų knygą. Spalvingasis Europos parkas įtrauktas į įdomiausių meno vietų pasaulyje 50-tuką.

Palieskite Europos centrą

 

Vietoje, kur dabar įsikūręs Europos parko muziejus, dar prieš 20 metų buvo apleistas pelkėtas miškas. Sumanius įkurti muziejų, reikėjo daug pastangų, kad teritorija būtų tokia, kokia yra dabar – išvalyta, sutvarkyta. Dabar šis gamtos lopinėlis – nepakartojamo grožio vieta, kurioje puikiai dera gamta ir menas. Europos parkas, kuriame galima paliesti Europos žemyno centrą, – vienas lankomiausių muziejų po atviru dangumi visoje Lietuvoje.

Ekspozicija, sverianti 1000 tonų

 

Vienu metu Europos parke eksponuojama daugiau kaip 100 skulptūrų, kurioms didžiuliame 55 ha plote parenkama labiausiai tinkanti gamtinė aplinka, arba pati skulptūra sukuriama konkrečiai erdvei. Skulptūros labai įvairios – nuo prigludusių prie žemės iki dešimties metrų aukščio, užimančios vos 1 kvadratinį metrą ar išsidėsčiusios 3 135 kvadratinių metrų plote. Visų eksponatų svoris siekia apie 1000 tonų – tiek panaudota akmens, medžio, betono ir kitų medžiagų sukurti muziejų po atviru dangumi.

Televizorių labirintas – Gineso rekordų knygoje

Kiekviena parke esanti skulptūra pasakoja savo istoriją, turi tam tikrą reikšmę, prasmę ar mintį. Pasaulyje garsių menininkų šedevrai išties pribloškia didžiule formų, erdvių ir masto įvairove. Vienas iš įdomiausių parodos eksponatų – „LNK infomedis“. Tai ištisas labirintas, sukonstruotas iš daugiau kaip 3000 senų televizorių. Šis stulbinantis kūrinys – didžiausias visame parke ir yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą, kaip didžiausia tokio tipo skulptūra.

Dar kelios parko įdomybės

 

Parko lankytojai, be televizorių labirinto taip pat žavisi  ant vieno taško besisupančiu namu ir didžiausiu pasaulyje krėslu, pilnu vandens. Daugelis džiaugiasi radę kelią iš klaidžių labirintų, iki ausų išsišiepę siūbuoja kelias tonas sveriantį akmenį.

Ne ką mažiau smalsuolių dėmesio sutraukia ir interaktyvus Europos parko projektas „Menininko namas“ – tai internetinis puslapis, kur lankytojai iš arti gali stebėti menininko kūrybos procesą, jo gyvenimą, kaip idėjos virsta realybe.

 

 

 

MUZIEJAUS RESTORANAS

 

Jaukus restoranas įsikūręs lauke ir po atviru dangumi obelų sode. Apsuptam nuostabios gamtos ir skulptūrų galima pailsėti, pasigrožėti atsiveriančiais parko vaizdais, pasiklausyti miško ošimo ir skaniai pavalgyti.

Europos parko restorane vyrauja europietiška virtuvė. Visi patiekalai yra gaminami iš šviežių produktų ir tik lankytojams užsakius. Iš čia pat, prie restorano užaugančių obuolių kepamas karštas Obuolių pyragas. Tik čia galite paragauti Menininkų deserto.

Ypatingas dėmesys skirtas populiariausiam pasaulyje tonizuojančiam gėrimui – kavai. Čia patiekiama aukščiausios kokybės Lavazza kava. Kava gaminama geriausiu pasaulyje LaCimbali M31 Dosatron kavos aparatu, galinčiu paruošti skaniausią kavą. Kavai naudojamas krištolo tyrumo Europos parko teritorijoje iš 60 metrų gręžinio trykštantis puikiausio skonio natūralus vanduo.

Muziejaus restoranas – tai gamtos, meno ir ramybės užutėkis, esantis toli nuo judraus kelio. Čia visada grynas oras ir išskirtinis dėmesys kiekvienam atvykusiajam.

Turistų grupėms galime pasiūlyti keletą pietų variantų. Prašytume užsisakyti iš anksto. Teiraukitės elektroniniu paštu hq@europosparkas.lt arba telefonu: (8 5) 2377 077

Europos parkas – tai gražiausia, unikaliausia ir geriausia vieta švęsti gimtadienius, vestuves ir kt. šventes.

Žinodami Jūsų pageidavimus, Jūsų šventei sudarysime individualų meniu. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, teiraukitės elektroniniu paštu: hq@europosparkas.lt arba telefonu: (8 5) 2377 077

https://www.youtube.com/watch?v=jL-5EcJ8xzI

Kontaktai

Europos parkas, Joneikiškių k., 15148 Vilniaus r.

+370 5 237 7077, +370 5 237 7070

hq@europosparkas.lt

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos