Jei priklausote tai žmonių kategorijai, kuriai patinka savomis rankomis pasigaminti kasdienius dalykus, jeigu atsipalaiduojate dalyvaudami gaminimo procese, tuomet metas užsukti į Maišiagalos miestelyje, nuo Vilniaus nutolusiame 25 km, Houvalto dvare įsikūrusį tradicinių amatų centrą ir pabandyti išsivirti muilo. Gaminimo procesas taps ne tik puikia atsipalaidavimo priemone, tačiau leis patirti, kaip kadaise muilą gamindavosi mūsų proseneliai, bei džiaugtis ekologišku produktu arba nustebinti artimuosius jaukia dovana.

Senoviniame pastate, menančiame 1806–1812 metus, šiuo metu įsikūręs Tradicinių amatų centras, į kurį užsukus galima rinktis iš gausaus edukacinių užsiėmimų sąrašo – popieriaus karpinių, medžio drožinėjimo, keramikos, puodininkystės, tradicinio Vilniaus krašto amato – verbų pynimo, vilnos vėlimo, sodų rišimo, margučių marginimo bei muilo virimo.

Šiuo metu amatų centras buria 15 tradicinių amatų profesionalų. Jie dirba specialiai jų puoselėjamam amatui pritaikytose vietose ir yra pasirengę kiekvieną norintį pamokyti tradicinių Vilniaus krašto amatų. Tereikia iš anksto užsiregistruoti ir būti pasiruošusiems skirti 1,5 valandos tam, kad išmoktumėte patys pasigaminti tuos dalykus, kuriuos rankomis kurdavo mūsų proseneliai – karpyti karpinius, žiesti puodynę, velti vilną ar virti muilą.

Norintiems iš arčiau susipažinti su liaudies menu bei kultūra, papildomai organizuojami susitikimai su amatininkais bei kultūros veikėjais, parodos bei amatų mugės, kurių metu galima įsigyti tradicinių rankdarbių bei skanėstų.

Kontaktai

(English) Algirdo g. 4, Maišiagala, Lithuania

(8-672) 90225

info@vkem.lt, maisiagalosamatai@gmail.com

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos