atgal į sąrašą

DŪKŠTOS PAŽINTINIS TAKAS

Takas įrengtas Dūkštos upelio pakrantėse. Tako tikslas – parodyti lankytojams natūralius gamtinius ir kultūrinius lobius, slypinčius visai šalia mūsų sostinės. Maršruto pradžia visiškai šalia jau spėjusio išpopuliarėti Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako, ąžuolų kalno atokvėpio aikštelės arba atvykus į automobilių stovėjimo aikštelę iš Buivydų pusės. Šis takas skirtas tiems, kurie gali ir nori vaikščioti miško ir pievų takeliais, trokšta pažinti ir grožėtis natūralia gamta. Todėl take įrengta tik minimali rekreacinė įranga – suoliukai, laiptai ir informaciniai stendai ir rodyklės.

Taku keliaukite drąsiai – tikrai nepasiklysite, nes visu maršrutu Jus lydės krypties rodyklės ir nuorodos, link kurio objekto Jūs artėjate. Pažintiniame take Jūs galėsite aplankyti 3 piliakalnius (Bradeliškių, Karmazinų ir Buivydų), pasigrožėti įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upelėje, senais ąžuolais. Be to, Jūsų laukia vikrumo išbandymas kopiant į stačius Dūkštos pakrančių kalvų šlaitus. Prie kiekvieno lankytino objekto Jūs rasite informacinius stendus, kuriuos paskaitę galėsite gauti daugiau žinių apie šią vietovę.

Dėmesio! Keliauti nebus lengva, nes pažintiniame take yra daug stačių šlaitų, kuriuos norint įveikti, reikia apsiauti patogią avalynę ir nebijoti nuovargio. Ypač saugokite savo vaikus, kad jie beskubėdami nenusiristų nuo stačių šlaitų!!!

Šaltinis: © Neries regioninio parko direkcija
Nuotraukos: ©www.15min.lt, ©www.fotokudra.lt, ©www.nesedeknamuose.lt

Kontaktai

Bradeliškės, Vilniaus r.

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos