atgal į sąrašą

LIETUVOS ŽIRGYNAS

Žirgyne yra veisiama ir auginama daugiau negu 800 devynių skirtingų veislių arklių. Čia apsilankę galite susipažinti su žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, trakėnų, Lietuvos sunkiųjų, jojamųjų, arabų, ristūnų, holšteinų veislės arkliais ir šetlando poniais.

 

Šio žirgyno istorija siekia dar XVIII a., kada Rytų Prūsijoje buvo įkurtas garsusis Trakėnų žirgynas. Pirmaisiais sovietinės okupacijos metais šis žirgynas nustojo gyvavęs, o veisliniai arkliai buvo išgabenti į Rusijos Rostovo stepėse esantį žirgyną. Vėliau trakėnai buvo grąžinti į Lietuvą ir išauginti grynaveisliai iškirtinio tipo trakėnų žirgai. 2012 m. iki tol atskirai veikę ir valstybei priklausę žirgynai – „Vilniaus žirgynas“, „Sartų žirgynas“ ir „Nemuno žirgynas“ – buvo sujungti ir įkurta bendrovė „Lietuvos žirgynas“.

 

IŠTIKIMI TRADICIJOMS

Pagrindinis „Lietuvos žirgyno“ uždavinys – išsaugoti ir gerinti nykstančias lietuviškas arklių veisles. Šiuo metu „Lietuvos žirgyne“ yra saugojami 584 žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, trakėnų, Lietuvos sunkiųjų veislės arkliai. Šios arklių veislės reikšmingos ne tik Lietuvos istorijai, kultūrai, arklių selekcijai, bet ir pasaulinei bioįvairovei.

 

Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai – ši arklių veislė įtraukta ir į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką bei katalogą. Žemaitukai – viena seniausių veislių Europoje, žinoma jau nuo VI–VII a.

Kontaktai

Žirgų g. 2, Riešės k., Vilniaus r.

+370 610 02810, +370 5 2469091

info@lietuvoszirgynas.lt

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos