atgal į sąrašą

AKMENS SKULPTŪRŲ PARKAS VILNOJA

Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” yra vos už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Iš kurios pusės bevažiuotum, pagrindinė posūkio į “Vilnoja” nuoroda visuomet bus Sudervės pakraštyje stovinti unikali rotondinė bažnytėlė. XIX a. pradžios klasicistinės architektūros nedidukė mūrinė katalikų šventovė yra verta atskiro dėmesio. Manoma, kad ji pastatyta pagal garsiausio Lietuvos klasicizmo architekto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus projektą.

 

Nuo Sudervės bažnyčios akmens skulptūrų parkas yra vos už kilometro. Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” pakrikštytas ežero vardu. Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet perkelti jas ir į ežerą.

“Vilnojos” akmens skulptūrų parko įkūrėjas Vidmantas Martikonis 2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą 4 ha užimančioje teritorijoje sukvietė aštuonis gerai žinomus Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką.

 

2002-aisiais simpoziumas tapo tarptautiniu, į jį atvykus skulptoriams iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 70 monumentalių granito skulptūrų, o “Vilnojos” akmens skulptūrų simpoziumuose dalyvavusių menininkų geografija pasiekė atokiausius pasaulio kraštus. “Vilnojos” akmens skulptūrų simpoziumuose apsilankė skulptoriai iš dvidešimties pasaulio šalių.

 

Simpoziumas yra puiki galimybė užsienio šalių skulptoriams susipažinti su mūsų kraštu ir kultūra, bendrauti tarpusavyje bei laisvai realizuoti savo idėjas lietuviškame, itin tvirtame ir kietame granite.

Kontaktai

Zdziechovskio g. 27, Sudervė, Vilniaus r.

+370 686 00067, +370 5 249 0346

info@stoneart.lt

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos