atgal į sąrašą

ČEKONIŠKIŲ KAIMO VERBŲ IR BUITIES SEKLYČIA

Vilniaus verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštė, įvairių raštų, susidedanti iš savitai derinamų įvairiaspalvių džiovintų augalų, sausučių žiedelių, nudažytų skiedrelių, su viršūnėje įpintu pilkų ar žaliai dažytų ežerinių smilgų kuokštu, maždaug pusmetrio ilgio, įvairaus storio. Tradicinės Vilniaus verbos buvo rišamos derinant ryškių spalvų žiedelius, šiuolaikinės – dažniau pilkos ar pastelinės spalvos, jų raštas komponuojamas paprasčiau.

 

Seklyčioje galima susipažinti su Vilniaus krašto tradicijomis, papročiais ir kultūra. Čia taip pat galima pamatyti įvairių dydžių ir formų, išskirtinai tik Vilniaus kraštui būdingas verbas bei buities reikmenis.

Seklyčia turi savo etnografinį verbų rišėjų ansamblį „Cicha Nowinka“, garsinantį Vilniaus krašto verbas visame pasaulyje. Ansamblis gyvai demonstruoja verbų rišimo procesą, iš anksto užsiregistravusiems pristato meninę programą, kurioje skamba Vilniaus krašte surinktos lenkų, lietuvių bei baltarusių dainos. Ansamblis taip pat vykdo edukacinius verbų rišimo užsiėmimus įvairaus amžiaus lankytojams.

 

ĮDOMU!

Popiežiaus Pranciškaus inauguracijos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino šventąjį Tėvą padovanodama jam verbą, surištą Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčioje.

Kontaktai

Čekoniškių k., Zujūnų sen., Vilniaus r. sav., LT-14207

+370 678 37 529

janinanorkuniene@yahoo.com

Nuotraukos