atgal į sąrašą

VILNIAUS KRAŠTO ETNOGRAFINIS MUZIEJUS

Vilniaus krašte nuo seno gyveno skirtingų kultūrų, kalbų bei religijų žmonės. Lietuvių, rusų, lenkų, baltarusių ir kitų tautų tradicijos, papročiai bei amatai sudaro turtingą ir margą šio krašto istorinį-kultūrinį paveldą.

Pušynų ir ežerų apsuptyje įsikūrusi viena iš seniausių Lietuvos gyvenviečių Nemenčinė jau šimtus metų pasižymi savo tautiniu margumynu. Ties Nemenčios upės žiotimis besidriekiantis miestelis keliautojus kviečia užsukti į Vilniaus krašto etnografinį muziejų, kuris puoselėja tikslą – išsaugoti ir pristatyti visų šiose apylinkėse gyvenusių tautų kultūrinio paveldo grožį. 2000 m. duris lankytojams atvėrusiame muziejuje be nuolatinės ekspozicijos visi maloniai kviečiami apžiūrėti laikinų parodų salėse rengiamų proginių tautodailės, tapybos, fotografijos ar senovinių amatų parodų. 2012 m. čia buvo įsteigta Vilniaus krašto etnografinio muziejaus fotografų draugija, kuri aktyviai užsiima parodine veikla, organizuoja plenerus.

Muziejus vykdo įvairią kultūrinę veiklą. Dažnai čia rengiami koncertai, konferencijos, vykdoma vaikams bei suaugusiems skirta švietėjiška-edukacinė veikla. Be senovinės medžio drožybos, karpinių ir kitus amatus pristatančių parodų, čia gyvuoja keramikos ir audimo dirbtuvės. Kiekvienas norintis su profesionalių meistrų pagalba gali nusilipdyti iš molio ar senovinėmis audimo staklėmis pasigaminti unikalų namų apyvokos reikmenį.

Nemenčinė įsikūrusi itin vaizdingame miškų masyve. Nemenčinės miškų urėdija teikia daug dėmesio teritorijos priežiūrai. Lankytojų patogumui įrengtos poilsio bei atokvėpio, vaikams – žaidimo aikštelės, sutvarkyti dviračių takai. Apylinkėse gausu išskirtinių kraštovaizdžio objektų. Nemenčios dešiniajame krante esančio piliakalnio papėdėje buvo rasta liudijimų apie I m. e. amžiuje čia buvusią gyvenvietę, netoliese yra Skališkių, arba Verkianti uola, virš Neries upės kabo tiltas, kviečiantis išbandyti keliauninkų drąsą.

Negalima nepaminėti, o ir neaplankyti, absoliučiai unikalaus objekto Bezdonių girioje – iš 7000 eglaičių sodinukų sudaryto pusės kilometro ilgio užrašo „Žalgiris 600“, kuris perskaitomas skrendant lėktuvu Tai 2010 m. Žalgirio mūšio 600-ajam jubiliejui paminėti skirtas paminklas. Šiandien tai didžiausias pasaulyje augantis paminklas

Kontaktai

Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus r. LT-15168

+370 5 237 1382

mew.vkem@gmail.com

Nuoroda į svetainę

Nuotraukos