atgal į sąrašą

UNESCO KVIETIMAS DALYVAUTI TARPTAUTINIAME KADRUOČIŲ PIEŠIMO KONKURSE

UNESCO KVIETIMAS DALYVAUTI TARPTAUTINIAME KADRUOČIŲ PIEŠIMO KONKURSE

Tema: „Pasaulio paveldas ir klimato kaita“

Ragindama kūrybiškai pažvelgti į pasaulio gamtos ir paveldo išsaugojimo iššūkius susijusius su klimato kaitos grėsmėmis, UNESCO kviečia 12-18 m. jaunimą dalyvauti Tarptautiniame kadruočių piešimo konkurse (anglų k. Patrimonito International Storyboard Competition) ir kartu ieškoti tvarių, klimatui neutralių sprendimų, užtikrinančių žmonijos paveldo išsaugojimą ateinančioms kartoms.
Beveik dvidešimt metų UNESCO Pasaulio paveldo edukacijos programa kūrė animacinius filmus apie pasaulio paveldą vaikams. 2002 m. buvo pradėtas animacinis serialas „Pavelduko pasaulio paveldo nuotykiai“, kuriame pristatomas personažas Paveldukas („Patrimonito“), padedantis vaikams pažinti pasaulio paveldo vietoves. Šių trumpametražių animacinių filmų tikslas telkti, aktyviai diskutuoti ir tokiu būdu skatinti jaunus žmones dalyvauti pasaulio gamtos ir kultūros paveldo išsaugojime. Daugiau informacijos: https://whc.unesco.org/en/patrimonito/

Norintys dalyvauti kadruočių piešimo konkurse kviečiami plačiau aptarti klimato kaitos ir pasaulio paveldo temą, pasitelkti pedagogų ar nevyriausybinių organizacijų, paveldo institucijų kompetencijas ir žinias, siekiant išplėtoti įtikinamą siužetinį pasakojimą. Kūrybiniai sprendimai pateikiami anglų arba prancūzų kalbomis siužetinėje lentelėje su 16-24 kadruočių piešiniais.

Įsteigta UNESCO nepriklausoma žiuri atrinks geriausius kūrybinius sprendimus, kurie bus profesionaliai išplėtoti į animacinius filmus ir platinami visame pasaulyje!

Konkursinės paraiškos su darbais turėtų pasiekti UNESCO Pasaulio paveldo centrą ne vėliau kaip 2022 m. rugsėjo 30 d.
Išsamios dalyvavimo gairės pateikiamos šioje nuorodoje: https://whc.unesco.org/en/patrimonito-2022/

Kontaktai

+370 5 210 7340

Nuotraukos